Balet - taniec klasyczny - Tańcząca Lampa

Maecenas vitae congue augue,
nec volutpat risus.
Przejdź do treści

Menu główne:

Zajęcia
BALET czyli TANIEC KLASYCZNY

z elementami tańca współczesnego lub jazzu dla starszych grup.

Zajęcia dla dzieci: 3-12 lat.
Miejsce: Poznań, Komorniki, Puszczykowo (sprawdź w grafiku).
Czas trwania: 50 minut.
Miejsce: sale baletowe i sportowe w danym mieście (sprawdź w grafiku).
Koszt: 60-100 zł/miesiąc (w zależności od miejsca zajęć i długości miesiąca), pojedyncze wejście: 25 zł.

Dla młodszych dzieci (3-5 lat) zajęcia prowadzone są w formie zabawy i bazują na dziecięcej potrzebie bycia piękną baletnicą/królewną. Dzieci świetnie się bawiąc nie wiedzą kiedy uczą się podstawowych ustawień stóp i rąk tańca klasycznego i zaczynają stawać w pozycjach i nazywać figury po francusku. Starsze grupy ćwiczą bardziej świadomie. Uczą się kombinacji na środku i po skosie sali, sukcesywnie ćwiczą rozciągnięcie ciała oraz gibkość ucząc się podstawowych figur gimnastyki artystycznej (gwiazda, mostek). Gdy dzieci kontynuują trzeci lub kolejny rok naukę do techniki klasycznej dodawany jest taniec współczesny lub jazzowy. Przed przerwą zimową wszystkie grupy prezentują się rodzicom i przyjaciołom na lekcjach pokazowych w strojach scenicznych. Rok baletowy kończy się natomiast dużym występem w teatrze w Poznaniu podczas którego dzieci prezentują się w repertuarze klasycznym oraz tematycznym. Podczas roku baletowego grupy występują również na scenach podczas lokalnych imprez np. Dni łazarza w Poznaniu czy Dni Puszczykowa, baletnice biorą też z sukcesami udział w konkursach tanecznych.

Strój na zajęcia: Dzieci rozpoczynając naukę mają dwa miesiące na zakup baletek (nie balerinek!), na zajęciach obowiązuje dowolny ale wygodny strój, związane włosy najlepiej w kok.

Starsze grupy: baletki, trykot, spódnica, włosy związane w kok lub upięte. Jeśli w danej grupie obowiązuje standaryzacja stroju należy zapisując się do tej grupy kupić ubranie zgodne z wymogami kolorystycznymi.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego